Renginys „Europos diena su kamuoliu“

  1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas iškėlė Europos integracijos idėją. Tad šią dieną švenčiamas Europos Sąjungos gimtadienis.

  Lietuvos sporto universitetas kartu su Kauno J. Jablonskio gimnazija jau 7-us metus iš eilės gegužės 9-ąją organizuoja renginį „Europos diena su kamuoliu“.

  Renginio idėja grindžiama samprata, kad kamuolys  jungia tautas, bendruomenes, ugdo jaunimo  pilietiškumą, europietišką savimonę.

  Šio renginio metu vyksta Lietuvos gimnazijų mokinių ir mokytojų tinklinio čempionatas. Šiais metais pirmą kartą čempionatas vyks istorinėje Kauno sporto halėje.

  Mokiniai ir mokytojai, universiteto studentai, Kauno miesto ir rajono bendruomenės  supažindami su sportinėmis bei sveikatinimo veiklomis, žaidimais kurių metu  naudojami įvairūs kamuoliai.

  Šiais metais  Lietuvos sporto universitete vyks renginių ciklas  „Kamuolys kaip universali fizinio ugdymo ir sveikatinimo priemonė: praktinis ir teorinis aspektai“. Renginio dalyviai pamatys ar galės išbandyti kamuolių panaudojimo galimybes.

  Renginio dalyviams ir svečiams bus organizuojama ekskursija tema „Kur gimė Lietuvos sportas“ Jos metu dalyviai susipažins su V. Landsbergi-Žemkalnio projektuotais Kūno kultūros rūmais, Kauno sporto hale, S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro stadionu.

 

Renginio nuostatai

Renginio programa